تنها گذاشتن گربه : چرا نمیشه گربه رو برای تعطیلات توی خونه تنها گذاشت؟؟

بیماری گربه

تنها گذاشتن گربه ها برعکس چیزی که به نظر میرسه برای گربه ها عادی نیست  ولی خیلی ها وقتی که موقع تعطیلات میشه تصمیم میگیرن برن مسافرت و نمیتونن گربشون رو با خودشون ببرن اما این تنها گذاشته شدن گربه ها چه تاثیری داره؟

خطرات غیر منتظره تنها گذاشتن گربه

هر چیزی که میشنوین رو باور نکنین. خصوصا این مورد رو که اگه برای گربه ها به اندازه ی کافی آب و غذا بذارین میتونن برای مدت ها تنها بمونن . اول از همه اینکه ممکنه توی مدتی که نیستین مشکلاتی به وجود بیاد مثلا موارد اورژانسی پزشکی یا خدایی نکرده آتش سوزی و برق گرفتگی. اگه یه مورد پزشکی براش به وجود بیاد گربتون درد میکشه و قطعا شما هم دوست ندارین درد کشیدنش رو ببینین اما وقتی کسی خونه نباشه کسی هم نیست که به گربتون رسیدگی کنه.

چرا نباید گربه ها رو تنها گذاشت

استرس و اضطراب جدایی گربه

علاوه بر این گربتون از تنها موندن اونم توی یه خونه ی ساکت خیلی استرس میکشه چون گربتون هر روز منتظره که شما سر ساعت برگردین و بهش سر بزنین.

خیلی ها هستن که فکر میکنن گربه ها نیاز به مرافبت کمی دارن. اونا مستقلن و میتونن کاملا به تنهایی زندگی کنن و با همین تفکر گربه ها رو برای یک روز تا یک هفته تنها میذارن . اما بهتره به این فکر کنین که این حرکت ، گربه ها رو توی چه ریسکی از نظر سلامتی و ایمنی قرار میده. به این هم فکر کنین که اونا چه استرسی میکشن.

اگه میخواین در مورد اضطراب جدایی گربه ها بیشتر بدونین کلیک کنین

گربه ها هم مثل سگ ها نیاز به نگهداری و مراقبت دارن و رفاه و سلامتشون نباید به خطر بیفته . شما باید از دوست ، فامیل یا همسایتون بخواین که روزی حداقل دو بار به گربتون سر بزنه و بهش غذا و آب و تازه بده. اگه نمیتونین این کارها رو انجام بدین پانسیون میتونه گزینه ی خوبی باشه.

تنها گذاشتن گربه

چه پانسیونی برای گربم خوبه؟

پانسیون یا هتل گربه میتونه جای خوبی برای نگهداری موقت گربه باشه حداقل بهتر از تنها گذاشتن گربه هاست اما برای یه گربه وارد شدن به یه محیط ناآشنا اونم توی حضور گربه های دیگه میتونه خیلی پر استرس باشه . پانسیون باید جاهایی برای مخفی شدن گربه ها و همچنین جاهایی با ارتفاع زیاد برای احساس امنیت گربه داشته باشه.

به چه نکاتی باید توجه کرد

  • محیط پانسیون چجوریه؟ از نظر بهداشتی و فضا وضعیت خوبی داره؟
  • آیا سر و صدای محیط بالاست؟
  • قفس ها رو به روی هم قرار گرفتن؟ این میتونه خیلی پر استرس باشه
  • گربه ها اجازه بیرون اومدن و چرخ زدن توی محیط دارن؟
  • مسئول پانسیون چقدر از رفتار شناسی و تغذیه ی گربه ها میدونه ؟ خودش گربه داشته ؟
  • آیا با گربه ها بازی میکنن؟
  • دسترسی به دامپزشک برای پانسیون وجود داره؟
  • قفس ها اونقدر بزرگ هستن که ظرف خاک و غذا بهم نزدیک نباشن؟

اگه پانسیون این امکانات رو داشته باشه میتونه جای خوبی برای گربتون باشه.

منبع : sprucepets و من و گربه ام

دکتر ژینوس مرتضوی
ارسال دیدگاه