حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

بررسی نژاد رگدال؛ تاریخچه، شخصیت و ۳ بیماری نژادی

زمان مطالعه6 دقیقه

نژاد رگدال
آخرین بروزرسانی : 20 بهمن 1402نویسنده : دسته بندی : نژاد گربه
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

خصوصیات ظاهری:

  • وزن بین ۴.۵ تا ۹ کیلوگرم
  • اندازه بین ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر
  • طول عمر بین ۱۲ تا ۱۷ سال

رگدال به دلیل اندازه بزرگ،موهای نسبتا بلند و چشم های آبی درخشانی که داره بسیار مورد توجهه. اونا جز بزرگترین گربه های اهلی هستن. رگدال دارای بدنی به رنگ روشن، پاها، دم و گوش های تیره تره. اونا دارای سه الگوی رنگ هستن: میت و دو رنگ که هردو دارای رنگ سفید هستن و یه نوع رنگ دیگه که هیچ سفیدی ندارد.
رگدال ها تا ۳ الی ۴ سالگی به اندازه کامل موهای بدن نمیرسن.دوطرف سرشون باید اندازه مساوی داشته باشه و پوزه اش باید به آرامی گرد باشه.
گوش ها اندازه متوسط و نوک گرد دارند که به سمت جلو متمایل میشن.
رگدال گردن بزرگ و سنگین و استخوان بدنی درشتی داره پاهاشم بلندتر از دستاشه .

رگدال,نژاد رگدال

تاریخچه نژاد رگدال:

این گربه برای اولین بار توسط پرورش دهنده ای به اسم آن بیکر در ریورساید کالیفرنیا در سال ۱۹۶۰ بوجود اومد. بیکر گربه ای با موهای بلند و سفید (DLH) به اسم ژوزفین پرورش داد که الگوهای سیاهی داشت . همچنین بیکر گربه هایی رو انتخاب کرد که دارای شخصیت آروم، مهربون، اندازه بزرگ و پوشش بلند و زیبا با الگوی نقطه های سیاه که فقط در سیامی دیده میشد بودن پس از آمیزش نتیجه گربه ای بود که اونو رگدال نامید چون که تمایل داره توی بغل هر کی بلندش میکنه لم بده. پرشین،بیرمن و برمه ای ممکنه در ایجاد رگدال نقش داشته باشن.

برای خوندن مطالب بیشتر از وتوریا کلیک کن!

رگدال,نژاد رگدال

بیکر ادعاهای غیرمعمول زیادی در مورد ایجاد گربه مثل دخالت بیگانگان، آزمایشات CIA و تزریق ژن انسانی مطرح کرد اما همه این ادعاها بدون پایه و اساس بودن پس از اون افراد دیگری شروع به پرورش رگدال به منظور استاندارد کردن این نژاد کردن و از بیکر جدا شدند و ragdoll fanciers club internatiomal را تشکیل دادن.
انجمن گربه سانان ثبت نام گربه ها رو در سال ۱۹۹۳ آغاز کردن و در سال ۲۰۰۰ اونا رو  به رسمیت شناختن.

شخصیت:

برخلاف بسیاری از گربه ها ، رگدال ها به شدت بغلین. اونا مردم رو دوست دارن و هنگام ورود به استقبالشون میان و تا داخل خونه دنبال میکنن اگه فرصت مناسب پیدا کنن میپرن بغلشون. اونا اغلب به صدای خاصی شرطی میشن تا بیان پیشتون یا با اسباب بازیشون بازی کنن.
رگدال گربه ی مطیعیه اما به این معنی نیست که دوست نداشته باشه فعالیت کنه .اونا دوست دارن با اسباب بازیاشون بازی کنن و تو فعالیت های خانوادشون شرکت کنن. رگدال در صورت آموزش درست به همراه تشویق های خوراکی میتونه هرکاری که دوست دارین رو به سرعت یاد بگیره و انجام بده. اونا با صدایی آروم تایم غذا خوردنشونو بهتون یاداوری میکنن یا به شما میفهمونن که نیاز به نوازش دارن اما سروصدای زیادی ندارن.
رگدال ها خیلی خوش اخلاقن و زندگی کردن باهاشون آسونه. همیشه رگدال روی مبل میبینین که برای خودش لم داده و معمولا به جاهای بلندتر از این نمیره. اونا ترجیح میدن با افراد در یک سطح باشن تا اینکه توی مرتفع ترین جای خونه بشینن.

نژاد رگدال

سلامتی:

گربه هایی از یک نژاد یا نژاد میکس دارای موارد مختلفی از سلامتی هستن که ممکنه ماهیت ژنتیکی داشته باشن:
کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک: نوعی بیماری قلبیه که توی رگدال ارثیه .استفاده از تست DNA راه مناسبی برای تشخیص این بیماریه.

مشاوره دامپزشکی آنلاین

افزایش خطر ایجاد سنگ های اگزالات کلسیم مثانه
استعداد ابتلا به FIP (پریتونیت عفونی گربه)

رگدال,نژاد رگدال

مراقبت:

رگدال پوشش بلندی داره اما زیر پوشش موی کمی دارد و این به این معنیه که احتمال ریزش موش از بقیه کمتره اما این دلیل نمیشه که نیاز به نظافت نداشته باشه. اونارو حداقل دوبار در هفته با شانه ی ضدزنگ استیل شانه کنین تا موهای مرده رو از بدن جدا کنین. حتما موهای روی دست و پا و جایی که اندام حرکتی به بدن وصل میشه رو شانه کنین. اگه شما حین شانه کردن با ملایمت رفتار کنین و موهاش رو نکشین رگدال عاشق توجه و رسیدگی شما میشه.
حواستون باشه که تغییرات فصلی و نوسانات هورمونی میتونه روی اندازه موها تاثیر بذاره. موها در زمستان بسیار بلند هستن. گربه هایی که عقیم میشن دارای پوشش بدنی شاداب تری هستن چون دیگه نوسانات هورمونی ندارن.
دم رو هر از چند گاهی بررسی کنین و اگه مدفوعی بهش چسبیده با دستمال مرطوب اونو تمیز کنین. درصورت لزوم میتونین رگدال رو حمام ببرین که فاصله ی زمانیش میتونه از چند هفته تا چند ماه یکبار باشه. اگه پوشش بدنش چرب شده یا موهاش بهم چسبیده نیاز به استحمام داره.
دندان های رگدال رو مسواک کنین تا از بیماری پریودنتال جلوگیری بشه. بهداشت روزانه دهان و دندان عالیه اما مسواک زدن هفتگی هم بهتر از نزدنشه. هردوهفته ناخن هارو کوتاه کنین. گوشه چشم ها رو با دستمالی نرم و مرطوب تمیز کنین تا ترشحات برطرف بشن.
برای هرچشم از دستمال جداگانه استفاده کنین تا خطر انتقال عفونت به حداقل برسه. گوش هارو به طور هفتگی بررسی کنین و اگه کثیف به نظر میرسن اونارو با پنبه یا دستمالی نرم با مخلوط ۵۰ درصد آّب گرم و سرکه سیب پاک کنین. از استفاده از سوآب که میتونه منجر به آسیب قسمت های داخلی گوش بشه خودداری کنین.

رگدال
بستر رگدال رو تمیز نگه دارین. گربه ها درارتباط با نظافت سرویس بهداشتی بسیار حساس هستن و ظرف خاک و بستر تمیز به شما کمک میکنه تا پوشش بدنی تمیز داشته باشن. برای رگدال به ظرف خاکی با فضای زیاد نیازه تا امکان حرکت کردن و چرخیدن رو به اندازه کافی داشته باشه.
رگدال با بالغ شدن چندین جهش رشد خواهد داشت که تا ۴ سالگی میتونه ادامه داشته باشه. فریب چربی شکم اونو برای بالغ شدن نخورین و مطمئن شین تا وقتی که به بلوغ نرسیده همیشه به مقدار کافی غذا در دسترسش باشه.
بهتره رگدال رو فقط داخل خونه نگهداری کنین تا اونو از خطرات حمله سایر حیوانات و بیماری ها حفظ کنین. خطر سرقت هم وجود داره.

رگدال,نژاد رگدال

سازگاری:

رگدال کاملا مناسب زندگی با خانواده است.
هنگام بازی به ندرت پنجه هاش رو دراز میکنه و معمولا از لباس پوشیدن بدش نمیاد.
به دلیل بزرگ بودن به ویژه در نرها برای خانواده های دارای فرزند، انتخاب خوبی هستند.
شما همیشه باید حواستون به بچه ها باشه تا یه وقت دم گربه ها رو نکشن و اذیتشون نکنن.
هیچوقت رگدال ها رو از دم بلند و آویزون نکنین.
رگدال ها همچنین از زندگی با دیگر گربه ها و سگ ها خوشحالن و باهاشون سازگاری خوبی دارن.
حیوانات خانگی رو به آرامی و در شرایط کنترل شده به رگدال معرفی کنین تا اطمینان حاصل بشه که با هم کنار میان.

منبع: cattime

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول