حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

آموزش فرمان نه به سگ؛ چیکار کنم سگم فرمانبردار باشه؟

زمان مطالعه6 دقیقه

آموزش فرمان نه به سگ
آخرین بروزرسانی : ۲۳ تیر ۱۴۰۳نویسنده : دسته بندی : آموزش و تربیت سگ
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

آموزش فرمان نه به سگ و آموزش فرمان پذیر کردن سگ، یک آموزش خیلی ضروریه که سگتون رو در عین اینکه نسبت به خوب بودن و بد بودن کارها هوشیارتر میکنه باعث میشه که رفتارشون اونجوری باشه که شما دوست دارین و در کل خوش اخلاق تر بشن.

سگ ها نیاز به آموزش های و یادگیری فرمان های مهم دیگه ای مثل آموزش بستن قلاده و دیگر فرمان ها دارن که میتونین در مجله وتوریا این مطالب رو بخونین و نحوه آموزش سگ ها رو یاد بگیرین.

آموزش فرمان نه به سگ به روش برندون مک میلان!

برندون مک میلان یکی از معروفترین مربی های آموزش سگ در دنیاست و تا حالا در سریال ها و فیلم های زیادی به عنوان مربی سگ حضور داشته که تونسته جایزه ی امی رو هم دریافت کنه . ما این آموزش رو برای شما از مجموعه کلاس های مسترکلاس برندون مک میلان برای شما آماده کردیم .

برای آموزش فرمان نه به سگ وقتی که بدونین چه تکنیک هایی رو باید اجرا کنین و نحوه ی درست اجرای تکنیک ها رو یاد بگیرن آموزش دادن به سگتون از چیزی که فکر میکنین آسون تر میشه.

آموزش دادن “نه” به سگ ها یکی از دستورات رایج و البته اساسی در آموزش سگ هاست. فرمان نه میتونه جاهایی که دوست ندارین سگتون درگیر یه رفتار ناخواسته مثل درگیری با سایر حیوانات ،غریبه ها و یا … بشه کمک و از بروز رفتار اشتباه جلوگیری کنه.

مراحل آموزش فرمان نه به سگ!

برای یادگیری نحوه آموزش فرمان “نه” به سگ ، این آموزش رو از براندون مک میلان انجام بدین:

  1. روی یک سطح آموزش کار رو شروع کنین. وقتی میخواین شروع به آموزش فرمان نه به سگ کنین یه سطح آموزشی ایجاد کنین یعنی سگتون روی یک میز یا یک تشک یا هر سطحی که از زمین فاصله داشته باشه قرار بدین بعد سگتون رو از پشت ببندین جوری که نتونه به سمت جلو حرکت کنه . تا به شما نرسه و یه وقت به تشویقی ها حمله ور نشه.
آموزش فرمان نه به سگ
  • ۲. از دستور “نه” استفاده کنید. یه تشویقی رو جلوی سگتون قرار بدین. خب طبیعیه که اون میاد سمت تشویقی تا اون رو بگیره . هر بار که میاد تا تشویقی رو بگیره دستتون رو جلوی تشویقی قرار بدین و به سگتون بگید نه! و به گفتن این فرمان ادامه بدین.
آموزش نه به سگ
  • ۳. صبر کنین و رها کنین. بالاخره بعد از چند دقیقه سگتون از اینکه بیاد سمت تشویقی ها خسته میشه به محض دیدن این اتفاق ۵ تا ۷ ثانیه صبر می کنین و به سگتون پاداش میدین حواستون باشه تشویقی رو باید از دست شما بخوره نه اینکه خودش از روی میز یا سطحی که برای آموزش درست کردین برداره . موقعی که دارین بهش تشویقی رو میدین بهش بگین آفرین! تا این صدا رو به عنوان صدای جایزه متوجه بشه!
دادن تشویقی به سگ در حین آموزش نه به سگ ها
  • ۴. تنوع و تعداد تشویقی ها رو بالاتر ببرین. موقعی که سگتون تونست اولین تشویقی رو ازتون بگیره و کارش رو به خوبی انجام داد شروع کنین دونه دونه روی میز تشویقی های خوشمزه گذاشتن هر تشویقی رو که میذارین به سگتون بگین نه ! پنچ تا تشویقی رو جلوش قرار بدین ۵ تا ۷ ثانیه صبر کنین و اگه سمت تشویقی ها نرفت ۵ تا تشویقی رو جمع کنین و با دست خودتون یدونه تشویقی خیلی خوشمزه بهش بدین.
تشویقی برای آموزش سگ

  • ۵.خوراکی ها رو به سگتون نزدیکتر کنید. خب به پنحمین قسمت از مراحل آموزش فرمان نه به سگ رسیدیم. بعد از اینکه سگتون چهار تا مرحله ی قبل رو به خوبی جلو رفت وقت اون رسیده که یه مقدار تشویقی ها رو بهش نزدیک تر کنین .
آموزش فرمان نه به سگ
  • ۶. از فرمان های صوتی استفاده کنین. حالا که تشویقی ها رو به سگتون نزدیک کردین و اونا رو در دسترسش قرار دادین سعی کنین با نه گفتن اون رو از خوردن تشویقی ها منع کنین . پشت سر هم با دست روی میز یا سطح آموزشیتون بزنین و فرمان نه رو تکرار کنین این حرکت که شما با دست به صورت مداوم روی سطح میزنین باعث میشه که تمرکز سگ شما بهم بخوره و به غذا فکر نکنه.
آموزش فرمان نه به سگ
  • ۷. باز هم تشویقی ها رو نزدیک تر کنین. مثل مرحله ی ۵ آموزش فرمان نه به سگ ، شما باید ولع سگتون رو برای خوردن تشویقی ها بیشتر کنین باید توی شرایط سختتری قرارش بدین تا ببینین بازم با نه گفتنتون دست میکشه از رفتن به سمت تشویقی ها یا نه.
آموزش فرمان نه به سگ
  • ۸. بازم بیشتر مقاومتشون رو محک بزنین. وقتی که سگتون به آموزش فرمان نه به سگ واکنش مثبتی نشون داد و روی سطح آموزشی تونست به فرمان شما باشه! سگتون رو از روی سطح بردارین و روی زمین بگذارین تا آموزش فرمان نه به سگ رو روی زمین تمرین کنه حالا تشویقی ها دور سگتون بذارین و سعی کنین از فرمان نه برای مهار کردن سگتون استفاده کنین . اگه سگتون به فرمان نه شما گوش داد ؛ خب باز با دست خودتون تشویقش کنین اما اگه گوش نداد و با این شرایط به فرمان شما احترام نذاشت باید دوباره روال آموزش فرمان نه به سگ رو دوباره روی سطح آموزشی شروع کنین و مراحل قبلی رو باز هم تکرار کنین.
آموزش فرمان نه به سگ
  • ۹. به خودتون فرصت بدین. هر کاری نیاز به زمان داره ! خصوصاً آموزش فرمان نه به سگ و هر فرمان دیگه. پس اگه زود نتیجه نگرفتین ناامید نشین و به طور مداوم مراحل رو انجام بدین و به سگتون هم زمان بدین تا واقعاً فرمان رو درک کنه!

موقعی که به سگتون آموزش های رایج رو یاد میدین علاوه بر اینگه خب سگ شما توانایی جدیدی رو پیدا کرده ؛ پیوند شما هم با سگتون قویتر میشه و رابطه ی دوستانه تر و نزدیک تری با اون پیدا میکنین .

در حالی که شاید به نظر برسه استخدام یک مربی حرفه ای حیوانات یا مشورت با یک رفتارشناس و مربی متخصص برای بعضی آموزش سگ ها ضروری نیست، اما عوامل زیادی وجود داره که میتونه توی روند آموزش سگ ها تاثیر بذاره ممکنه یک اشتباه ساده و ناچیز از نظر شما باعث یاد نگرفتن یا اشتباه یاد گرفتن سگ شما توی روال آموزش فرمان نه به سگ یا هر فرمان دیگه ای بشه .

برای اینکار تیم وتوریا با استفاده از مجموعه مربی ها و مراکز آموزش سگ میتونه توی روال آموزش سگ به سرپرست های پت کمک کنه خدماتی مثل مشاوره آنلاین رفتارشناسی ، آموزش و تربیت سگ در منزل ، آموزش و تربیت در مراکز طرف قرارداد آموزشی تنها قسمتی از خدمات وتوریا در حوزه ی آموزش و تربیت سگ محسوب میشن. که شما میتونین با مراجعه به صفحه ی آموزش و تربیت سگ از خدمات مربوط به تربیت سگ در منزل یا به صورت آنلاین استفاده کنین .

منبع : مستر کلاس آموزش سگ برندون مک میلان

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول