حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

آزمایش خون حیوانات خانگی در منزل

آزمایش خون حیوانات خانگی در منزل یه خدمت دیگه از وتوریاست.

آزمایش خون برای سگ ها و گربه ها به دامپزشک کمک میکنه تا انواع بیماری ها از جمله انگل ها٬ موارد آلرژیک٬ دیابت٬ بیماری های کبدی٬ نارسایی کلیه و مشکلات و پانکراس رو تشخیص بده و اونارو درمان کنه.

آزمایش خون حبوانات خانگی در منزل

تحلیل آزمایش خون حیوانات خانگی با وتوریا

توی خونت حال پتتو خوب کن!

شما میتونین توی منزلتون به راحتی با ارائه برگه ی آزمایش به صورت آنلاین از دامپزشک مورد علاقتون نتیجه رو دریافت کنین و از کارهایی که باید برای سلامتی پتتون بسته به نتیجه ی آزمایش انجام بشه مطلع بشین همه ی این کارها وقتی که توی خونتون کنار پتتون نشستین انجام میشه و شما حتی میتونین داروها و نسخه آنلاین برای این درمان پتتون دریافت کنین!

مشاوره دامپزشکی آنلاین

سوالات متداول آزمایش خون حیوانات خانگی در منزل

بهترین حالت اینه که برای تعیین سلامتی حیوان خانگیتون آزمایش خون رو سه بار در سال (هر چهار ماه یکبار) یا دو بار در سال ( هر شش ماه یکبار) بگیرین تا از مشکلات احتمالی که میتونه براش پیش اومده باشه جلوگیری بشه

آزمایش ادرار حیوانات خانگی میتونه خیلی از فاکتورهای مهم سلامتی رو بهتون نشون بده نتیجه این آزمایش میتونه سلامت کلیه و مجاری ادراری و مثانه رو مشخص کنه . شاخص های آزمایش ادرار میتونن تعیین کننده سلامت کلیه یا احتمال وجود سنگ در مجاری ادراری باشن.

انجام آزمایش خون حیوانات خانگی در منزل میتونه برای پتتون راحتتر باشه معمولا سگ ها و گربه ها موقع گرفتن خون استرس بسیار بالایی رو تجربه میکنن که به سلامتیشون آسیب میرسونه انجام آزمایش خون حیوانات خانگی در منزل میتونه کمک کنه تا خونگیری از پت شما راحتتر انجام یشه این خدمت رو استارتاپ های بین المللی مثل vets4pets هم برای راحتی حیوانات خانگی در نظر گرفتن

در مورد سلامت پتتون بیشتر بدونین

آزمایش خون حیوانات خانگی چرا باید انجام بشه؟

دلیلش اینه که آزمایش خون حیوانات خانگی یعنی همون سگ و گربه  به همراه معاینه بالینی کامل (معاینه کلینیکال و پاراکلینیکال)٬ میتونه بیشترین اطلاعات رو در مورد سلامتی حیوان خانگی به دامپزشک بده  تا بهترین روش برای درمان و پیشگیری رو بتونه انتخاب کنه تا حال حیوان خانگی شما بهتر از قبل باشه.

اما خب زمان انجام آزمایش خون حیوانات خانگی هم طبیعتا مهمه. معمولا زمانی نیاز به آزمایش خون پیدا میکنین که دامپزشک درطول معاینه و تشخیص پت شما نیاز به اطلاعات بیشتری پیدا میکنه و در این شرایط٬ انجام آزمایش خون حیوانات خانگی توصیه میشه. همچنین پت شما بهتره هر با توجه به شرایط سلامتی خاص خودش٬ هر ۶ تا ۱۲ ماه یکبار چکاپ بشه و در این زمان نیاز به انجام آزمایش خون دارین٬‌درست مثل ما انسان ها که باید در طول سال٬ شرایط خودمونو توسط پزشک بسنجیم تا با تشخیص به موقع بیماری های احتمالی‌٬ از شر هرگونه بیماری در امان باشیم.

چند مدل آزمایش خون برای حیوانات خانگی داریم؟

به طور کلی دو مدل آزمایش خون وجود داره. مورد اول؛ شمارش کامل سلول های خونیه که بهش CBC میگیم و مورد دوم؛ بررسی و آنالیز شیمیایی خون که برای تشخیص و متوجه شدن کامل شرایط پت شما انجام میگیره که بهش CBT هم گفته میشه. در بعضی موارد انجام آزمایش ادرار و آنالیز ادراری هم توصیه میشه تا دامپزشک بتونه دقیق تر شرایط سلامتی پت شمارو تشخیص بده.

آزمایش خون حیوانات خانگی

 

آزمایش خون حیوانات خانگی به چه دردی میخوره؟

آزمایش خون یا ادرار برای سگ ها و گربه ها به دامپزشک کمک میکنه تا انواع بیماری هارو تشخیص بده و اونا رو درمان کنه. مانیتور کردن منظم آزمایش حون حیوانات خانگی شما برای بررسی وضعیت سلامتی پت شما و همچنین بررسی نحوه پیشرفت بیماری و موثر بودن درمانِ دامپزشک بسیار ضروریه. علاوه بر این٬ با یه آزمایش ساده خون از سگ و گربه میتونیم راهکار مناسبی برای درمان و از همه مهمتر٬ پیشگیری از شرایط بیماری داشته باشیم. اگه حیوان خانگی شما نیاز به جراحی داشته باشه خیلی مهمه که قبل از انجام جراحی٬ آزمایش خون کامل از پت شما گرفته بشه تا دامپزشک وضعیت سلامتی پت شما رو به طور کامل بررسی کنه تا ببینه آیا حیوان خانگی شما به اندازه کافی برای انجام اون جراحی سالم هست یا خیر و تا چه حد اجازه داره که از داروی بیهوشی برای گرفتن آزمایش خون حیوانات خانگی شما استفاده کنه.

آزمایش خون حیوانات خانگی به همراه معاینه بالینی کامل و دقیق٬ به دامپزشک پت شما این امکان رو میده تا بهترین روش درمان رو برای حیوان خانگی شما اتخاذ کنه. تو آزمایش CBC تعداد گلبول های سفید خون که جزیی از سیستم ایمنی بدن پت شما هستن و همچنین تعداد گلبول های قرمز خون رو که نقش در حمل اکسیژن به بافت های بدن پت شمارو دارن٬ مشخص میشه. همچنین تعداد پلاکت های خون رو اندازه گیری میکنه که کارش٬ لخته شدن و جلوگیری از ایجاد خونریزیه. علاوه بر همه اینا٬ برخی از آزمایشات خون میتونن وجود انگل هایی مثل کرم قلب دربدن حیوان خانگی شمارو تشخیص بده.

آزمایش خون حیوانات خانگی

 

آنالیز شیمیایی خون حیوانات خانگی

آنالیز شیمیایی خون حیوانات خانگی میتونه سطح مواد حیاتی بدن پت شمارو که نشون دهنده وضعیت سلامتی حیوان خانگی شماست رو تعیین کنه مانند:

۱-آنزیم های گوارشی

۲-آنزیم های کبدی

۳-آنزیم های کلیوی

۴-الکترولیت ها

۵-هورمون های غدد درون ریز

۶-گلوکز (قند خون)

۷- پروتئین ها

مواد شیمیایی و سایر مواد موجود تو جریان خون میتونه با اندام های خاصی در ارتباط باشه بنابراین آزمایش خون برای سگ ها و گربه ها میتونه به تعیین میزان سلامت اندام های اونا کمک کنه. به عنوان مثال٬ اگه آزمایش خون شگ شما کمبود سطح آلبومین رو نشون بده٬ دامپزشک باید کبد رو بررسی کنه چرا که آلبومین مرتبط با کبده. همچنین میتونه نشونه ی بیماری روده یا کلیه باشه چون تحت این شرایط٬ آلبومین از بدن دفع میشه.

هربار که دامپزشک حس کنه که برای تشخیص بیماری یا شرایط غیرطبیعی پت شما به اطلاعات بیشتری نیاز داره٬ انجام آزمایش خون حیوانات خانگی ضرورت پیدا میکنه.

آزمایش خون حیوانات خانگی

 

کی حیوان خانگی به آزمایش خون احتیاج پیدا میکنه؟

معمولا در شرایط زیر دامپزشک، نیاز به آزمایش خون حیوانات خانگی شما پیدا میکنه:

۱-تب

۲-بی حالی

۳-تغییر رنگ مخاطات بدن (رنگ پریدگی و….)

۴-از دست دادن وزن بدن

۵-ریزش بیش از حد موهای بدن

۶-تشنگی بیش از حد و نوشیدن آب بیش از حد (پرنوشی)

۷-نخوردن غذا

۸-استفراغ

۹-اسهال

۱۰-خارش زیاد بدن

۱۱-داشتن رفتارهای عجیب و غریب مثل پرخاشگری

از قدیم گفتن: پیشگیری بهتر از درمانه. پس انجام آزمایش باید بخشی از پروسه پیشگیری از بیماری و مشکلات باشه. برای همین توصیه میکنیم که چکاپ سالیانه پتتون رو جدی بگیرین. در مورد سگ ها و یا گربه های مسن٬ شما باید هر ۶ ماه یکبار آزمایش خون از حیوان خانگیتون بگیرین چرا که هرچی سنشون بالاتر میره٬ سیستم ایمنیشون ضعیف تر میشه و همین٬ باعث بروز مشکلات و بیماری در اونها میشه.

آزمایش خون حیوانات خانگی در منزل

 

در چه مواردی گرفتن آزمایش خون حیوانات خانگی به صورت دوره ای ضروریه؟

همچنین ضروریه که اگه حیوان خانگی شما به بیماری هایی مثل دیابت٬ بیماری کلیوی٬ پرکاری تیروئید و … مبتلاعه به صورت مداوم و منظم تحت نظر دامپزشک مانیتور شه.

دامپزشک معمولا برای تشخیص مشکل پت شما و درک کامل وضعیت سلامتیش٬ نیاز به انجام آزمایش خون CBC و بیوشیمیایی خون داره. اگه حیوان خانگی شما به بیماری های انگلی مثل کرم قلب مبتلا باشه٬ دامپزشک با انجام یک آزمایش خون ساده و بررسی فاکتورهای موجود در برگه آزمایش به راحتی به وجود بیماری انگلی در پت شما پی میبره و میتونه خیلی زود درمان رو برای پت شما شروع کنه تا شرایط تحت کنترل بمونه و اوضاع وخیم تر نشه.

اما شاید براتون سوال شده باشه که زمان انجام آزمایشات حیوان خانگی چقدره.

خونگیری از پت شما که در عرض چند دقیقه تموم میشه. برای آزمایش CBC٬ کافیه نمونه خون حیوان خانگی شما به دستگاه سل کانتر داده بشه تا در عرض چند دقیقه تمام فاکتورهای مورد نیاز که دامپزشک نیاز به بررسی اونو داره آماده شه اما معمولا جوابدهی آزمایش بیوشیمیایی زمان بر تره چر اکه باید تمام فاکتورهای موجود که داخل خون وجود داره و مرتبط با اندام های داخلی بدن هست رو آنالیز کنه و به ما اطلاعات کاملی از شرایط سلامتی حیوان خانگی بده.

نمایش همه بستن
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول