حفظ بهداشت پت در خانه ؛ مسواک زدن، کوتاه کردن ناخن، اصلاح و گرومینگ

اصلاح و گرومینگ, کوتاه کردن ناخن, مسواک زدن

رسیدگی مناسب به پت ها هم ظاهر اونارو حفظ میکنه هم باعث میشه خودشون حس خوبی داشته باشن.رسیدگی های روتین شامل رسیدگی به وضعیت دهان و دندان، ناخن ها و حفظ شادابی مو ها و اصلاح و گرومینگ است.

البته این رسیدگی ها بسته به هر نژاد می تونه متفاوت باشه؛ مثلا گوش های سگ های نژاد کاکر اسپانیل باید هر دو روز یکبار، از نظر بوی بد و ترشحات بررسی بشه.

اصلاح و گرومینگ

حمام در سگ ها 

دفعات حمام در سگ ها به نژاد و حجم موی اونا بستگی داره اما تعداد دفعات حمام نباید از یک مقداری تجاوز کنه چون که پوست اونارو خشک میکنه و موها رو شکننده می کنه.

موی سگ ها باید با شامپو های مخصوص سگ ها شسته بشه و هنگام شستن سر باید مقداری پنبه وارد گوش اونا کرد تا از عفونت گوش جلوگیری بشه.

مسواک زدن پت ها

مسواک کردن مکرر دندان های سگ و گربه با استفاده از خمیر دندان مخصوص به حفظ سلامت دندان اونا کمک زیادی میکنه. نکته ی مهمی که باید در نظر گرفته بشه، انجام این کار از تولگی اونهاست تا به مسواک عادت کنن.

خمیر دندان مخصوص سگ و گربه معمولا طعم خوبی داره تا اونها به این کار رغبت پیدا کنن.

مسواک زدن

کوتاه کردن ناخن ها ناخن ها

ناخن ها یکی از موارد دفاعی حیوانات به خصوص گربه ها هستند اما ناخن در حیوانات خانگی عضوی آزار دهنده هم برای شما هم برای خود اوست، پس یکی از مهم ترین موارد رسیدگی به حیوان خونگیتون، رسیدگی به وضعیت ناخن هاست.

ناخن بلند علاوه بر مخاطراتی که برای حیوان داره برای وسایل منزلتون هم خطرناکه! خود شما  هم میتونید داخل منزل ناخن های پتتون رو کوتاه کنید اما بهتره قبلش حتما حتما به خوبی آموزش ببینید.

اگر به هر دلیلی دل این کار رو نداشتید، میتونید این کار رو به کارشناسان وتوریا بسپارید.

گرومینگ

اصلاح و گرومینگ مو در منزل

خدمت اصلاح مو سگ و گربه، معمولا در کلینیک های دامپزشکی انجام میشه، اما خب بردن  سگ و گربه و تحمل شرایط گرومینگ در محیط استرسی برای همه پت ها کار راحتی نیست، سگ شما میتونه تجربه اصلاح مو های خودشو داخل محیط زندگیش داشته باشه و همین کار باعث کم شدن استرس کوچولوتون میشه. 

اگر قصد انجام خدمات اصلاح و شست و شو رو داخل منزل دارین، این کار به کارشناسان خبره و حرفه ای وتوریا بسپارید.

دکتر ژینوس مرتضوی
ارسال دیدگاه